Largecom WLHP

 

 


Vandens kontūro šilumos siurblio sistema komerciniams pastatams

LargeCOM WLHP (Water Loop Heat Pump) vandens kontūro sistema su šilumos siurbliu tai alternatyvus sprendimas didelių komercinių pastatų oro kondicionavimui.

Šalta ar šilta energija reikalinga oro kondicionavimui paruošiama kiekviename įrenginyje atskirai ir laisvai perduodama tarp zonų su skirtingais klimato reikalavimais naudojant “neutralų” vandenį kaip šaldymo/šildymo agentą, kas leidžia mažinti vartojimą ir eksploatacijos išlaidas.

Atsižvelgiant į požymius sistema tinkama:
– Prekybos centrams (Stambiems ir vidutinio dydžio)
– Prekybos centrams kuriuose yra galimybė naudoti atsinaujinančią energiją
– Prekybos centrams kuriuose yra galimybė utilizuoti šiluminę energiją nuo maisto produktų šaldytuvų, tokiu būdu mažinant sistemos sąnaudas ir eksploatacines išlaidas
– Užmiesčio prekybos centruose
Pradinės investavimo išlaidos susidaro tik iš jungtinės veiklos susitarimų. Galimas sistemos diegimo išlaidų mažinimas perkant vidinį kondicionavimo sistemos įrenginį atskirai kiekvienam nuomininkui. WLHP sistema taip pat leidžia apskaityti energijos suvartojimą, supaprastinant bendrą valdymą.
ŽENKLI EKONOMIJA VIDUTINIAMS IR DIDELIEMS OBJEKTAMS
Sukurta 60-iais metaisuždaro ciklo vandens kontūro su šilumos siurbliais sistema buvo plačiai naudojama Europoje ypač Anglijoje ir Prancūzijoje nuo 70-ųjų, tokiose objektuose kaip prekybos centrai, biurų pastatai, viešbučiai. Ši sistemos naudojimas pasiteisina multifunkciniuose pastatuose, kur vienu metu reikia vienas patalpas šildyti, o kitas šaldyti.
Sistemos esmė – hidraulinis uždaro ciklo vandens kontūras. Optimali vandens temperatūra, kontūre 20-30°C. Cirkuliacinio siurblio pagalba vanduo atlieka šaldymo agento funkciją vieniems įrengimams ir šildymo kitiems. Vandens kontūras veiksmingai perduoda energiją tarp zonų su skirtingais klimato reikalavimais (šaldymas/šildymas).Papildomos vandens šildymo ir šaldymo sistemos aktyvuojamos tik tuomet kai nevykdoma lygybė tarp šildymo ir šaldymo poreikio, o vandens temperatūra kontūre nukrypsta nuo optimalaus darbinio intervalo.


Sistemos elementai

Autonominiai kondicionieriai: labai efektyvūs šiluminės ir aušinimo energijos gamintojas, didelio ir vidutinio dydžio pastatų poreikiams tenkinti. Blokai taip pat filtruoja recirkuliuojamą orą.
Autonominiai kondicionieriai dideliems objektams: Naudojami užtikrinant reikalingą oro apykaitą panaudojant energijos rekuperaciją.
Šviežias oras: Tiekiamas švarus lauko oras užtikrinant būtiną oro apykaitą ir komfortinius klimato parametrus aptaraujamoje zonoje.
Sistemos valdymas ir stebėjimas: Užtikrina automatišką sistemos kontrolę ir jos saugumą. Centralizuotas visų sistemų valdymas (stebėjimas).